SAB’dan Türkiye Sigorta’ya ziyaret

Türkiye Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi olarak göreve gelen Alper Karayazgan’ı Sigorta Acenteler Derneği (SAB) Başkanı Reşit Çakas ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Yankuncu , Sümbül Bilsel Çimen, Ayberk Dönmez ve İslam Uzunboy’dan oluşan heyet hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Alper Karayazgan, Türkiye Sigorta olarak kendilerine yüklenen sorumlulukların farkında olduklarını , Ülkemizin kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesi ile kurulan sektörün lideri konumundaki Türkiye Sigortanın 2.500’den fazla acentesi olduğunu dolayısıyla acente
Kanalına Pandemi dönemi dahil olmak üzere her zaman destek olacaklarına . Kendilerine yüklenilen sorumlulukların farkında olduğunu acentelerin , Türkiye’de sigortacılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli en önemli yapı olduğunu Türkiye Sigorta olarak haksız rekabet ortamına girmeyeceklerini sigorta ürünlerinin çeşitliliğinin artacağını ve bu şekilde hem acentelerin hemde sigorta sektörünün kazanacağı ürünlerin geliştirilmekte olduğunun altını çizdi. SAB Başkanı Reşit Çakas’ta işbirliği ve bilgi alışverişinin sürdürülmesi sonucu , sigorta sektörünü daha aydınlık günlerin beklediğini özellikle kendisinin eğitimci kimliğini kullanarak Marmara Üniversitesinde sigortacılık dersleri verdiği ve sektöre bilinçli eğitimli sigortacılar yetiştirmek için canla başla çalıştıklarını, başta Marmara Üniversitesinden olmak üzere bilumum okullardan acentelere stajyer öğrenci kabul ettiklerini ve öğrencileri hayata hazırladıklarını belirttiler. Türkiye Sigorta’nın sektöre hayırlı olması temennisiyle ziyaret sona erdi.

Haber Bültenimize Abone Olun

Sigorta Acenteleri Derneği - SAB
Üyelik Başvuru Formu

Giriş Yıllık Ödenti :150 TL
Banka Hesap Bilgisi
İşbankası- Şişli -Şube Kod:1051 Hesap No:1632116 İBAN:TR28 0006 4000 0011 0511 6321 16