SAB MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE İLK SÖYLEŞİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı kampüsünde gerçekleşen söyleşiye Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans- Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü ve Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri katılımda bulundular.
Açılış konuşmasını Marmara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İclal Attila yaparak söyleşinin amacına ve hedeflerine değindi.
SAB Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Çakas, Başkan Yardımcısı Kemal Yankuncu, Genel Sekreter Erdinç Karagöz ve Alp Tümer, Fuat Bozkurt, Nuri Peri, Selim Koşar, Burcu Yıldız Yenigün ve Sekreter Sedat Bilgin de bu söyleşide hazır bulundular.
Yapılan söyleşide SAB Başkanı Reşit Çakas, Türkiye’ de sigortacılığı tarihçesi, acentenin tanımı, mesleğin önemi, öğrencilerin acente ve sektörde istihdamı, bölüm öğrencilerinin gelecekteki önemi vurguladı. SAB’ ın tanıtımı yapıldı.
Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Bozkurt ‘’İş Hayatında Kariyer Basamakları’’ konulu sunumunda aşağıdaki başlıklar işlendi.
• Eğitimin amacı
• İnsanın yaşamındaki en önemli tercihleri nelerdir?
• Meslek ve İş seçimlerinin önemi

Kemal Yankuncu ve Alp Tümer acente mesleğinin önemi hakkında birer konuşma yaptılar. Sonra – cevap kısmına geçilerek oldukça verimli bir söyleşi gerçekleştirildi.
Daha sonraki süreçlerde sigortacılıkla ilgili farklı konular için söyleşi, paneller ve sohbet toplantıları düzenlenerek hem öğrencilerin iş yaşamıyla buluşturulması, hem de öğrenciyken iş yaşamına yönlendirilmesi amacı hedeflenmektedir.

Haber Bültenimize Abone Olun

Sigorta Acenteleri Derneği - SAB
Üyelik Başvuru Formu

Giriş Yıllık Ödenti :150 TL
Banka Hesap Bilgisi
İşbankası- Şişli -Şube Kod:1051 Hesap No:1632116 İBAN:TR28 0006 4000 0011 0511 6321 16